BIBLIOTEKA

Szukasz książki, autora, tytuł? Zajrzyj do katalogu...

Katalog Biblioteki Zespołu Szkół Łączności

Biblioteka Technikum Łączności, a obecnie Zespołu Szkół Łączności w Warszawie, tak jak cała szkoła, ma długoletnią historię. W jej zbiorach znajdują się pozycje ocalałe z pożogi wojennej z przedwojennego Państwowego Gimnazjum i Liceum Telekomunikacyjnego.

Ogromne zasługi w utworzeniu wzorcowej biblioteki szkolnej położyli jej powojenni założyciele i długoletni pracownicy – Ignacy Jurewicz i Helena Falkowska. Od ponad trzydziestu lat biblioteka prowadzona jest przez panią Małgorzatę Makowską. Obecnie pracownicy pani Małgrzata Makowska, pani Ewa Jędrzejczak i pani Renata Witer służą profesjonalną pomocą nauczycielom i uczniom.

Obecnie księgozbiór liczy ponad 36 000 różnych typów wydawnictw – książek, czasopism, dokumentów elektronicznych. Gromadzony jest w drodze zakupów nowości, darów uczniów i pracowników, przejmowania księgozbiorów likwidowanych instytucji oraz w wyniku współpracy z działami wymiany dużych bibliotek (BUW, Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy).

Obok literatury pięknej gromadzone są wszelkie wydawnictwa dotyczące informatyki, teleinformatyki, telekomunikacji, teletransmisji, elektroniki, elektrotechniki, radiotechniki. Posiadamy bogaty księgozbiór informatyczny oraz rozbudowane działy matematyki, fizyki, ekonomii, prawa, organizacji i zarządzania.

Całość księgozbioru jest skomputeryzowana od 1999 r., co daje możliwości szybkiego wyszukiwania potrzebnych informacji, a także opracowywanie statystyki czytelnictwa, wydruku wykazów nowości, tworzenia tematycznych zestawień bibliograficznych. Użytkownicy mają dostęp do katalogów biblioteki poprzez Internet.

W czytelni znajdują się komputery z dostępem do internetu.

biblioteka@zs37.waw.pl

Zespół Szkół Łączności

Technikum Łączności w Warszawie to jedna z najlepiej wyposażonych w Polsce szkół technicznych. Uczniowie pracują na najnowocześniejszych urządzeniach branży IT.

WEJDŹ
Skip to content