ZNANI ABSOLWENCI

Przez 90 lat pracy naszej szkoły mury opuściło wielu znakomitych łącznościowców, naukowców, sportowców, artystów, m. in.:

Zbigniew Gęsicki „Juno” – żołnierz AK (batalion PARASOL), uczestnik akcji na Kutscherę

Bronisław Hellwig „Bruno” – żołnierz AK (batalion PARASOL), uczestnik wielu akcji zbrojnych m.in.
na Kutscherę i na Stomma.

Edmund Jankowski „Mundek” – żołnierz ZWZ i AK (pułk BASZTA), uczestnik wielu walk.

Aleksander Koprowski „Podgóra” – żołnierz AK (batalion PARASOL), uczestnik Powstania Warszawskiego.

Eugeniusz Schielberg „Dietrich” – żołnierz ZWZ i AK (batalion PARASOL), uczestnik operacji bojowej „Bϋrkl”
i „Koppe”.

Krzysztof Badźmirowski – Jerzy Baranowski – Jerzy Trechciński – profesorowie Politechniki Warszawskiej, autorzy podręczników akademickich.

Andrzej Kurek – dziennikarz, współtwórca programu „Sonda”.

Sportowcy:

Jerzy Wieczorek /r.54/ – lekka atletyka, 3 m. na 100 m i 3 m. 200 m – MEJ 1973

Jacek Wszoła /r.56/ – lekka atletyka, Mistrz Olimpijski z Montrealu 1976, wicemistrz z Moskwy 1980, rekordzista świata w skoku wzwyż – 2.35 1980

Romuald Giegiel /r.57/ – lekka atletyka, 1m. na 60 m ppł – HME 1984, 6 m. na 110 m ppł ME 1982, 7 m. – ME 1978

Stanisław Jaskułka /r.58/ – lekka atletyka, olimpijczyk, 5 m. w skoku w dal – IO 1980, 1 m. na MEJ 1977

Kajetan Broniewski /r. 63/ – wioślarstwo, brązowy medalista na skiffie – Barcelona 1992, 3 m. – MŚ 1991, trzykrotny olimpijczyk, szef polskiej misji olimpijskiej – Pekin 2008

Tomasz Jędrusik /r. 69/ – lekka atletyka, 1m. na 400 m – MŚJ 1988, dwukrotny olimpijczyk – 1988 i 1996 /6 m. w sztafecie  4x400m/

Joanna Doncer /r.82/ – lekka atletyka, wicemistrzyni Europejskich Igrzysk Juniorów 1998 w biegu na 100 m ppł

Marcin Brzeziński /r.84/ – wioślarstwo –  WTW Warszawa, 5 m. w ósemkach – IO 2008, 4m. – MŚ 2006 i 2009, 1 m. na ME 2009, 2 m. na ME 2010

Michał Krokosz /r.87/ – hokej na lodzie, aktualny klub – Naprzód Janów, reprezentant Polski, uczestnik MŚJ 2006

Patrycja Zarembska /r.88/ – lekka atletyka, 1 m. na 60 m ppł – HMPJ 2007, 2 m. na 100 m ppł – MPJ 2007

Sławomir Niezgoda /r.88/ – lekka atletyka, 5 m. w rzucie oszczepem – MPJ 2007

Piotr Nowak, Kamil Nowiński /r.88/, Maciej Łazarowicz, Andrzej Niewiadomski, Jarosław Rembek, Mirosław Rembek /r.89/ – hokej na lodzie,  3 m. na OOM 2006

Magdalena Dudek i Małgorzata Słumińska /r.89/ – piłka siatkowa, aktualnie AZS-AWF Warszawa, 3 m. na MPJ 2007

Emilia Jaranowska i Natalia Sinkiewicz /r.89/  –  łyżwiarstwo figurowe, medalistki MPJ 2006 i 2007, uczestniczki programu TV „Gwiazdy tańczą na lodzie”

Jacek Kołumbajew /r.91/ – badminton, klub AZS UW, wielokrotny medalista MPJ i MMP 2008-2011 w grze podwójnej i mieszanej

Przemysław Budek /r.92/ – podnoszenie ciężarów, klub UKS Impuls Warszawa, 2 m. na OOM 2010 w kat. do 105 kg, 3 m. na MPJ 2009 w kat. +94 kg

Łukasz  Bułanowski i Karol Szaniawski /r.93/ – hokej na lodzie, klub – Legia Warszawa, reprezentanci Polski, uczestnicy MŚJ 2010 i 2011

Legenda:

IO – Igrzyska Olimpijskie
MŚ – Mistrzostwa Świata
ME – Mistrzostwa Europy
HME – Halowe Mistrzostwa Europy
MŚJ – Mistrzostwa Świata Juniorów
MEJ – Mistrzostwa Europy Juniorów
MMP – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
MPJ – Mistrzostwa Polski Juniorów
OOM – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Przez scenę Teatru N.O.R.A., z mniejszym bądź większym zaangażowaniem,
przewinęli się młodociani artyści, między innymi:

Weronika Bochat – aktorka Teatru Roma

Adam Fidusiewicz – aktor w „Pustyni i w puszczy” oraz w serialu „Na Wspólnej”

Michał Głowacki – aktor scen warszawskich i studiów dubbingowych

Paulina Janczak – aktorka Teatru Roma „Upiór w operze”

Dorota Kacprzak – aktorka serialowa i prezenterka TVN

Justyna Kolenda – aktorka i tancerka

Anna Józefina Lubieniecka – aktorka Teatru Buffo, wokalistka zespołu Various Manx

Marta Moszczyńska – aktorka Teatru Buffo, wokalistka zespołu Piotra Rubika

Agnieszka Mrozińska – aktorka Teatru Buffo

Zosia Nowakowska – aktorka Teatru Buffo, wokalistka zespołu Piotra Rubika

Ewa Prus – aktorka Teatru Roma „Upiór w operze”, wokalistka chórku Edyty Górniak

Krzysztof Rymszewicz – aktor Teatru Buffo „Romeo i Julia”

Sylwia Przetak – uczestniczka programu „Bitwa na głosy”

Paweł Paffka Kowalski– lider zespołu Stop Mi!, debiutancka płyta „Meatamatyka”2010

Aleksandra Zawadzka – aktorka Teatru Buffo

Kasper Zborowski-Weychman – aktor Teatru Roma „Upiór w operze”

Marina Łuczenko – wokalistka

Alan Andersz – to polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny oraz tancerz

Aleksandra Honyś Zalewska – tancerka, choreograf, reżyser

Agata Wysokińska – aktorka serialowa

Katarzyna Sałdak  – kostiumograf do polskiej wersji wiedźmina – „pięćdziesiąt lat poezji później”

FILM PROMOCYJNY SZKOŁY

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego naukę w naszej szkole. Widzimy na nim nasze pracownie oraz uczniów podczas nauki zawodu. Chcesz zdobyć ciekawy zawód, interesujesz się informatyką, programowaniem, elektroniką, sieciami - Zapraszamy do nas

WEJDŹ
Skip to content