top
logo

Praca w ZSŁ

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

   robot.jpgSPOTKANIE Z ROBOTEM W ZESPOLE SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W WARSZAWIE

  Dnia 17.11.2021 (środa) prezentowany będzie w naszej szkole robot FANUC
  współpracujący CRX-10iA/L, który charakteryzuje się szerokim spektrum
  zastosowań w przemyśle.

 

 

Szanowni Państwo,

 

Fundacja ZIEMIA I MY wraz z firmą FANUC mają zaszczyt poinformować o wspólnej akcji organizowanej w dniach 15-19 listopada pn.: „Tydzień z robotem”. Wydarzenie odbędzie się na terenie Warszawy, w Urzędzie Dzielnicy m.st. Warszawy oraz Zespół Szkół Łączności w Warszawie przy al. Stanów Zjednoczonych 24.

 

Naszym celem jest edukacja w zakresie robotyzacji i zachęcenie młodzieży do podjęcia nauki w tym zakresie.Codziennie przez cały tydzień robot będzie zmieniał miejsce i uatrakcyjniał naukę uczniom, dając możliwość sterowania nim, oraz poznania wielofunkcyjności robotów i wykorzystania ich w życiu codziennym.

 

Prezentowany będzie robot FANUC współpracujący CRX-10iA/L który charakteryzuje się szerokim spektrum zastosowań w przemyśle. Oprócz tego, że robot może pracować ramię w ramię z człowiekiem, może być wyposażony w oprogramowanie narzędziowe umożliwiające zastosowanie tego robota w zasadzie do dowolnego procesu produkcji.

 

Fundacja ZIEMIA I MY prowadzi działania na rzecz edukacji w zakresie nowych technologii oraz ochrony środowiska w przedsiębiorstwach, szkołach, instytucjach, innych organizacjach.  Promujemy nowoczesne podejście do przedsiębiorstwa i człowieka, polegające na wsparciu siebie nawzajem, przekazywaniu doświadczenia, promocji ciekawych i nowych technologii w oparciu o ekologiczne rozwiązania.

 

Obecnie roboty wykorzystywane są w m.in. w przemyśle elektromaszynowym, górnictwie, rolnictwie, transporcie, budownictwie, łączności, przemyśle chemicznym, leśnictwie, medycynie, hotelarstwie, kosmonautyce, produkcji żywności i innych dziedzinach.
Roboty przemysłowe stosuje się w celu zastąpienia ludzi w pracy na stanowiskach uciążliwych i niebezpiecznych. Najczęściej wykonują one zadania monotonne oraz ryzykowne (np. obsługa prasy lub praca w środowisku agresywnym chemicznie).


Prezentowany robot, dzięki zainstalowanym systemom bezpieczeństwa może pracować razem z człowiekiem, co dodatkowo zwiększa spektrum możliwości użycia robota i wykorzystanie go np. do poprawienia ergonomii stanowiska pracy człowieka, lub precyzji wykonywanego przez niego procesu.

robot2.jpg

...
...
...
...
...
...


bottom

Zespół Szkół Łączności