top
logo

Praca w ZSŁ

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

cansat.jpgNASI UCZNIOWIE W DRUGIM ETAPIE KONKURSU CANSAT

Drużyna SaTech z naszej szkoły w składzie: Igor Sarnowski 3cp, Adam Naszewski 3c, Jan Kornacki 3c, Piotr Rajski 2b, Hubert Jabłoński 2b i Maciej Słomka 2b, przeszła do drugiego etapu prestiżowego konkursu CANSAT !
CanSat to międzynarodowy konkurs Europejskiej Agencji Kosmicznej. Polega on na samodzielnym konstruowaniu symulatorów sond kosmicznych przez uczniów i uczennice oraz przeprowadzeniu za ich pomocą badań naukowych.

Dzięki temu młodzież ma szansę zaangażować się w autorski projekt naukowy i inżynierski, już na etapie edukacji szkolnej.
Dzięki projektowi CanSat uczestniczące Zespoły doświadczają wszystkich faz profesjonalnego projektu kosmicznego od wyboru celów misji, finansowania, promocji, zaprojektowanie CanSata, integracji komponentów, testowania systemu, raportowania, przygotowania do startu po analizę uzyskanych danych naukowych.

Zapraszamy na instagrama @satech_cansat

Na tej stronie więcej informacji o konkursie CANSAT i innych konkursach ESERO Polska(Dział Edukacji Europejskiej Agencji Kosmicznej, odział w Polsce)

https://esero.kopernik.org.pl/

 

cansat_2021-2022.jpg

 


bottom

Zespół Szkół Łączności