top
logo

Praca w ZSŁ

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

1.jpgFINAŁ PRASKICH CZWARTKÓW W "ŁĄCZNOŚCI"

9 listopada na Szkolnym Stadionie Lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Nr 37 odbył się Finał Praskich Czwartków LA. Późny termin imprezy wynikał z zakończonego właśnie II etapu inwestycji – sztucznego boiska wewnątrz okólnej bieżni lekkoatletycznej. Mimo chłodnej, typowo jesiennej aury na starcie zawodów stanęło ok. 80 młodych lekkoatletów urodzonych w latach 2002-2005, reprezentujących placówki oświatowe Pragi-Południe.

 

Silne ekipy wystawiły – SP.397 z ul. Afrykańskiej /kiedyś SP.54, potem G.20…/, społeczne szkoły /SSP.5 i SG.3/ z ul. Paryskiej, byli również „Olimpijczycy” z ZS.12 z ul. Siennickiej. Tych ostatnich poprowadził do boju były reprezentant Polski w skoku w dal /8.08 w 1995 r./ - trener Dariusz Bontruk. Organizatorzy odnotowali 107 „osobostartów” w biegach, skokach i rzutach. Indywidualnie wyróżniła się, trenująca w KS „Syrena”, 13-letnia Paula Bielawska - triumfowała w biegu na 60m /8.77 s/, w skoku w dal /4.86 m/ i rzucie p.palantową /44.0 m/. Chłód nie przeszkodził także najlepszym sprinterom w biegu na 100m – Olga Ewertyńska /SG.3/ uzyskała 14.14 s, a Olaf Deon /ZS.12/ – 12.24 s.

 

Zawodników podczas startów dopingowali znakomici goście, wytrawni znawcy sportu, m.in. Burmistrz Pragi-Południe - Tomasz Kucharski, Zastępca Burmistrza – Michał Wieremiejczyk i Radny m.st. Warszawy – Paweł Lech. Środowisko trenerskie reprezentował nestor Roman Wszoła, który w „Łączności” przepracował prawie 40 /!!!/ lat. Był także ekspert LA, komentator Eurosportu – Janusz Rozum.    A po startach młodzi lekkoatleci mogli skorzystać z bezpłatnych porad i zabiegów specjalistów z Centrum Rehabilitacji „ATENY”.

 

Mityng sumował III edycję Praskich Czwartków Lekkoatletycznych w „Łączności”. Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali dyplomy oraz różnokolorowe… spinnery, a triumfatorzy całego cyklu również praktyczne plecaki znanej firmy z okazjonalnym nadrukiem.

 

Imprezę, nad którą honorowy patronat objął Burmistrz Tomasz Kucharski, współfinansował Urząd Dzielnicy Praga-Południe. Zrealizował - klub UKS „IMPULS”-Warszawa, we współpracy z ZS Nr 37, reprezentowanym „na trybunach”  przez  Dyrektor Alicję Puszkarską. Natomiast sprawne przeprowadzenie imprezy zawdzięczamy uczniom ZS Nr 37, którzy wykazali się - jak zawsze – profesjonalizmem i zaangażowaniem. O czym donosi troszkę odpowiedzialny za całe to lekkoatletyczne zamieszanie… niżej podpisany.                                                                                                                     TaC.

 

Triumfatorzy cyklu

 

1_resize-height_wm-br.jpg
2_resize-height_wm-br.jpg
3_resize-height_wm-br.jpg
4_resize-height_wm-br.jpg
5_resize-height_wm-br.jpg
6_resize-height_wm-br.jpg
7_resize-height_wm-br.jpg

                               


bottom

Zespół Szkół Łączności