top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

wyklad_p.Martyny_Kwiatkowskiej01.jpgEGZOTYCZNY WYKŁAD

23 maja 2016 r. na zaproszenie p. Izabeli Czerwiec odwiedziła nas p. Martyna Kwiatkowska. Spotkała się z uczniami klasy I La i opowiedziała o swojej ciekawej pracy.

Pani Martyna od 2009 r. regularnie jeździ do Tadżykistanu. To najbiedniejsze państwo, z byłych republik radzieckich, oddalone jest od Polski o ponad 4 tys. km. Pani Martyna przybliżyła nam ten mało znany region - kulturę, kuchnię, historię i obyczaje. Przyniosła przepiękne, ręcznie robione stroje - bajecznie kolorowe, wyszywane sukienki, nakrycia głowy, szale. To właśnie w Tadżykistanie p. Martyna prowadziła program aktywizacji mieszkańców. Podkreślała jak ważna jest edukacja i jaka siła drzemie w grupie pracujących razem osób. Tadżyckie kobiety doświadczone przez los /tragiczna wojna domowa/, które są bardzo często jedynymi żywicielami licznych rodzin zakładają spółdzielnie, dzięki którym odnajdują w sobie siłę, wzmacniają poczucie wartości i stają się niezależne finansowo.

Dziękujemy za ciekawe i barwne spotkanie z inną kulturą, a pani Martynie życzymy wielu wyjazdów i realizacji wszystkich marzeń i planów.

więcej informacji o wyjazdach, projektach, programach na fb: Dzienniki tadżyckie

wyklad_p.Martyny_Kwiatkowskiej01_resize-height_wm-br.jpg
wyklad_p.Martyny_Kwiatkowskiej02_resize-height_wm-br.jpg
wyklad_p.Martyny_Kwiatkowskiej03_resize-height_wm-br.jpg
wyklad_p.Martyny_Kwiatkowskiej04_resize-height_wm-br.jpg
wyklad_p.Martyny_Kwiatkowskiej05_resize-height_wm-br.jpg
wyklad_p.Martyny_Kwiatkowskiej06_resize-height_wm-br.jpg
wyklad_p.Martyny_Kwiatkowskiej07_resize-height_wm-br.jpg
no-thumbnail.png


bottom

Zespół Szkół Łączności