top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

WTC19.jpgWIOSENNY TEST COOPERA  W "ŁĄCZNOŚCI"

16 kwietnia przy pięknej, niemal letniej pogodzie, na Szkolnym Stadionie Lekkoatletycznym  ZS Nr 37 odbył się Wiosenny Test Coopera.  W ośmiu seriach łącznie wzięło udział aż 80 /!!!/ amatorów biegania, którzy postanowili sprawdzić się w czasie 12 minut, na dystansie… jak najdłuższym.

Obok „indywidualistów” pojawiły się silne i liczne grupy reprezentujące – pobliskie Gimnazjum Nr 20, MKS Polonię Warszawa i MKS Syrenę. Nie zawiedli także biegacze Parkrun Praga, którzy przybyli na test prosto z… 5-kilometrowego biegu w Parku Skaryszewskim.

   Prawdziwą rewelacją okazał się występ niespełna 15-letniej Zosi Dudek /MKS Polonia/; podopieczna znakomitego przed laty maratończyka /tutaj – startera/ Pawła Tarasiuka osiągnęła bajeczne 3.435 metrów… Dla odmiany Marek Martin Walas w dniu WTC kończył dokładnie… 5 lat i 3 miesiące i z tej okazji, razem ze swoją mamą Ewą, przebył z uśmiechem na twarzy 1.822 metry.

   Wspomniana wcześniej Zosia i najskuteczniejszy zawodnik – Vitaliy Sorochuk /Parkrun Praga – 3.670m/ otrzymali praktyczne, biegowe plecaki od firmy Gardenia-Sport. Z kolei wszyscy uczestnicy imprezy dostali pamiątkowe dyplomy z wpisanym rezultatem, a ponadto 20 szczęśliwców wylosowało upominki /m.in. koszulki sportowe/ ufundowane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe.  Podczas WTC gościliśmy:  Przewodniczącego Komisji Sportu w Radzie Warszawy - Pawła Lecha, Wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy – Karola Kowalczyka, a także zasłużonego trenera lekkiej atletyki – Grzegorza Wronę.

   Wiosenny Test Coopera, podobnie jak listopadowy JTC, zorganizowali - ekspert LA Janusz Rozum /tutaj w roli sędziego-arbitra/ i niżej podpisany /tutaj – spikerka/, we współpracy z obecną na stadionie dyrektor ZS Nr 37 – Alicją Puszkarską.  A współorganizatorami i sędziami byli uczniowie Technikum Łączności, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Wspomagała ich wielokrotna rekordzistka i reprezentantka Polski w biegach średnich – Zofia Kołakowska-Siennicka. A dyplomy wyszły spod ręki /drukarki…/ szefowej Centrum Informacji i Promocji ZS Nr 37 – Ewy Jędrzejczak.

   I to by było na tyle. Jesienny Test Coopera planujemy w połowie października. Główną atrakcją może będzie 6 minutowy Mini-Cooperek dla najmłodszych, z asekuracją Rodziców na 2 torze…

TaC.

 


bottom

Zespół Szkół Łączności