
ŚWIATOWY DZIEŃ TELEKOMUNIKACJI I SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO 2016
A właściwie jubileuszowe X. Spotkanie Uczniów i Nauczycieli Szkół Łączności rozpoczynające obchody ŚDTiSI odbyło się 6 kwietnia 2016 r. Tym razem pod hasłem „Przedsiębiorczość w ITC na rzecz zmian społecznych”. W tym roku była to także pierwsza z imprez towarzyszących obchodom jubileuszu 95-lecia Technikum Łączności i 20-lecia Liceum Ogólnokształcącego.
Gości powitała dyrektor ZS Nr 37 Alicja Puszkarska oraz Prezes SEP Piotr Szymczak.
W spotkaniu wzięły udział delegacje uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół z: Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku z Krakowa, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych z Warszawy.
Wzięli także udział zaproszeni Goście: przedstawiciele władz miasta stołecznego warszawy, dzielnicy, oświaty oraz firm i instytucji, z którymi nasze Technikum współpracuje od lat.
Na stanowiskach w holu głównym interesujące oferty zaprezentowały: Stowarzyszenie Elektryków Polskich, firma TELTECH, 4. Rejon Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych i goszcząca u nas po raz pierwszy firma INS-TOM.
Ważnym wydarzeniem było podpisanie porozumienie o współpracy naszego Technikum z kolejnym Partnerem – Firmą INS-TOM – Automatyka Przemysłowa, Elektryczne Systemy Zabezpieczeń reprezentowana przez Prezesa Zarządu p. Tomasza Kaczmarka.
Miłym wyróżnieniem było uchonorowanie przez SEP Technikum Łączności Medalem im. Michała Doliwo_Dobrowolskiego.
Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać referatu prof. dr. hab. inż. Andrzeja Pfitznera z Politechniki Warszawskiej.
A po wykładzie przygotowana przez gospodarzy niespodzianka – jubileuszowy tort dla wszystkich przybyłych Gości.
Następnie rozpoczęły się zmagania w Ósmym Turnieju Wiedzy Telekomunikacyjnej i Elektronicznej dla Uczniów Techników. Zwyciężył Piotr Bednarczyk z warszawskiego Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych, drugi był Norbert Grabowski Zespołu Szkół Łączności z Krakowa, a trzeci Wojciech Kłeczek również z Krakowa.
Atrakcyjne nagrody (m.in. monitor/telewizor, tablety, wydania albumowe o historii Wojska Polskiego) ufundowały: Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Teltech, 4. Rejon Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych i Zespół Szkół Nr 37. Nagrody wręczyli fundatorzy oraz przewodniczący jury. Serdecznie dziękujemy Sponsorom oraz gratulujemy Zwycięzcom.
Nie mogło oczywiście zabraknąć występów Szkolnego Teatru N.O.R.A. z Szóstym Telefoniczno-Kabaretowym Programem Rozrywkowym, na który składały się skecze i piosenki o tematyce telekomunikacyjnej.
Równolegle, w trakcie trwania Spotkania, odbywały się warsztaty teleinformatyczne i telekomunikacyjne skierowane do uczniów klas trzecich Gimnazjum Nr 20.
Wszystkie wyżej wymienione wydarzenia były szeroko komentowane na koniec przy „szwedzkim stole” w klubie Fikus.
I to by było na tyle, zapraszamy za rok a tutaj… PEŁNA RELACJA Z IMPREZY.
Relacja z naszej uroczystośći w biuletynie SEP-u SPEKTRUM /3-4 2016 str.1 i str.2
Otrzymaliśmy wiele gratulacji, życzeń i powinszowań. Oto niektóre z nich:
Pismo od Prezydenta miasta stołecznego Warszawy p. Hanny Gronkiwicz-Waltz
Pismo od Marszałka Województwa Mzazowieckiego p. Adama Struzika
Pismo od Burmistza Dzielnicy Praga-Południe p. Tomasza Kucharskiego
Pismo od Mazowieckiego Kuratora Oświaty p. Aurelii Michałowskiej
Pismo od Prezesa EIT SEP p. Zbysława Kuczy
Pismo od Oddziału Warszawa Praga-Południe ZNP p. Zofii Idzikowskiej
Program Spotkania Uczniów i Nauczycieli Szkół Łączności
