top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

1.jpg

CIĘŻARY W OSIECKIEJ

8 sztangistek i 26 sztangistów z 8 klubów stanęło na starcie III Południowopraskiego Turnieju w podnoszeniu ciężarów im. Bogusława Ulatowskiego połączonego z II rundą I Ligii Drużynowych Mistrzostw Polski mężczyzn. Zawody - pod patronatem burmistrza Tomasza Kucharskiego - odbyły się 24 maja na naszej sali gimnastycznej.

8 sztangistek i 26 sztangistów z 8 klubów stanęło na starcie III Południowopraskiego Turnieju w podnoszeniu ciężarów im. Bogusława Ulatowskiego połączonego z II rundą I Ligii Drużynowych Mistrzostw Polski mężczyzn. Zawody - pod patronatem burmistrza Tomasza Kucharskiego - odbyły się 24 maja na naszej sali gimnastycznej. Zorganizował je UKS "IMPULS-Warszawa", konkretnie - prezes /i trener/ Arkadiusz Strzelczyk i trener Malwina Grądzka z...małą pomocą przyjaciół.

Wśród Pań triumfowała II zawodniczka tegorocznych Mistrzostw Europy do l.17 - Eliza Wcisłak/MLKPC Sokołów Podlaski/ z wynikiem 191 kg w dwuboju /219.7 pkt wg punktacji Sinclera/, przed swoją koleżanką klubową 15-letnią Marią Wrzosek - 158 kg /213.9 pkt/. Wśród panów zdecydowanie najlepszy rezultat uzyskał 3. zawodnik Mistrzostw Świata i 2. Mistrzostw Europy - 20-letni Jarosław Samoraj /CLKS Mazovia Ciechanów/, który przy wadze 98.5 kg zanotował 368 kg, co dało mu 411.9 pkt. Na kolejnych lokatach uplasowali się - Przemysław Budek /UKS Impuls, w.107.6 kg/ - 353 kg - 382.6 pkt i ponownie siłacz Mazovii - najcięższy Krzysztof Klicki/w.168 kg/ - 381 kg - 381.2 pkt. Oczywiście sztangiści z Ciechanowa triumfowali z dużą przewagą w ramach rozgrywek ligowych, przed zawodnikami MKS Narew Pułtusk, którzy z kolei minimalnie pokonali gospodarzy. Po II rzucie w punktacji drużynowych MP - UKS Impuls jest na 9. miejscu wśród 18 klubów pierwszoligowych.

Wyniki naszych pozostałych reprezentantów: Paweł Maciejewski kl. 3Lj /74.9 kg/ - 241 kg w dwuboju, Michał Mila kl. 1Te/79.6 kg/ - 230 kg, Szymon Sówka kl. 2Td /82.3 kg/ - 247 kg, Michał Boczkowski kl. 3Tac /106.9 kg/ - 274 kg i Paweł Kostrzewa kl. 1Te /68.4 kg/ - 170 kg.

Na widowni zasiedli przedstawiciele władz dzielnicy Praga Południe na czele z BurmistrzemTomaszem Kucharskim, kiedyś obiecującym sztangistą, członkiem kadry narodowej juniorów. Środowisko ciężarowe reprezentowali m.in. szef wyszkolenia PZPC - Bogusław Maliszewski, trener kadry narodowej mężczyzn - Jacek Chruściewicz i zasłużony trener /np. burmistrza w OKS Otwock/ - Wojciech Dousa.

 Zawody były okazją do przypomnienia sylwetki Bogusława Ulatowskiego - nauczyciela ZS Nr 37, cenionego trenera i prezesa UKS "IMPULS-Warszawa", który odszedł od nas jesienią 2011 roku.

Imprezę sfinansował Urząd Dzielnicy Praga Południe, a nagrody sponsorowała firma G-Supplements.

TC.

 

1_resize-height_wm-br.jpg
2_resize-height_wm-br.jpg
3_resize-height_wm-br.jpg

 

 Foto: Dawid Kaniewski

 


bottom

Zespół Szkół Łączności