top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

logo_ IT-TURNIEJ.jpgIT-TURNIEJ W "ŁĄCZNOŚCI"   

I Południowo-Praski Turniej Wiedzy Informatycznej i Technicznej im. prof. Janusza Groszkowskiego pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Tomasza Kucharskiego… przeszedł do historii.

13 marca w pracowniach Technikum Łączności trzydziestu uczniów klas gimnazjalnych i klas VIII szkół podstawowych z 16 placówek /w większości Pragi-Południe/ zmagało się z pytaniami dotyczącymi informatyki, techniki i nowych technologii.

I runda /testowa/ wyłoniła 11 finalistów, ci z kolei - w rundzie finałowej - rozwiązywali przed komputerami zadania teoretyczno-praktyczne. Zdaniem Sędziego Głównego Turnieju, nauczyciela „Łączności”- Marcina Marczewskiego, poziom wiedzy uczestników był mocno zróżnicowany, choć sami  finaliści wykazali się dużymi predyspozycjami do podjęcia nauki w szkole technicznej.

Ostatecznie /po podliczeniu punktów z obu rund/ triumfatorem IT-TURNIEJU został Marek Mizerski /SP.163/, który uzyskał 80 punktów /na 85 możliwych/. Za nim uplasowali się - Albert Kurnicki /SP.246/ - 79 pkt. i Mateusz Janecki /SP.397/ - 76 pkt., a tuż „za podium” znaleźli się - Patryk Pawłowski /SP.204 - Wawer/ - 75 pkt., Igor Kazimierczak /SP.374/ - 74 pkt. i Paskal Borecki /SP.215/ - 71 punktów.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, ponadto finaliści - cenne upominki ufundowane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe i Technikum Łączności, dodatkowo „medaliści” - gustowne puchary. A w ceremonii dekoracji wzięli udział /oprócz członków Komitetu Organizacyjnego Turnieju/:  Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Dzielnicy Praga-Południe - Iwona Kaczorowska i Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy - Karol Kowalczyk.

Turniej był także okazją do prezentacji bazy dydaktycznej Technikum Łączności. Wszyscy uczestnicy imprezy zwiedzili kompleks nowoczesnych, specjalistycznych pracowni, umożliwiających kształcenie w takich zawodach jak - technik telekomunikacji, technik teleinformatyk, czy technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej.                                  

I to by było na tyle. II IT-TURNIEJ w „Łączności” już za rok, o czym donosi koordynator niniejszego projektu.
                                                                                                      TaC.

PS. Powyższy tekst znalazł się w niemal niezmienionej formie - 14 marca w Aktualnościach na stronie „naszego” Urzędu Dzielnicy, TUTAJ

(2)_resize-height_wm-br.jpg
(3)_resize-height_wm-br.jpg
(4)_resize-height_wm-br.jpg
(5)_resize-height_wm-br.jpg
(6)_resize-height_wm-br.jpg
(7)_resize-height_wm-br.jpg
(8)_resize-height_wm-br.jpg
(9)_resize-height_wm-br.jpg
(10)_resize-height_wm-br.jpg
(11)_resize-height_wm-br.jpg
(12)_resize-height_wm-br.jpg
(13)_resize-height_wm-br.jpg
(14)_resize-height_wm-br.jpg
(15)_resize-height_wm-br.jpg
(16)_resize-height_wm-br.jpg
(17)_resize-height_wm-br.jpg
(18)_resize-height_wm-br.jpg


bottom

Zespół Szkół Łączności