top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

bobr_2018.png"13 - stka" NIE MUSI BYĆ PECHOWA

W dniu 13 listopada br. odbył się w naszej szkole XIII Konkurs „Bóbr”. Konkurs ten zapoczątkowali Litwini, jest więc obecnie turniejem o zasięgu międzynarodowym. Propagatorem na terenie naszego kraju jest pan prof. Maciej Sysło, autor wielu wartościowych publikacji o tematyce informatycznej.

 

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Przez godzinę, on-line zawodnicy rozwiązywali  zadania wymagające logicznego myślenia.

Do konkursu przystąpiło 5 uczniów z klasy 2b. Najwięcej, bo 71,25 punktów, na 120 możliwych zdobył Mateusz Jarkowski.

Tym razem nikt nie zakwalifikował się do kolejnego etapu, ale może za rok przystąpicie do XIV edycji tego konkursu i nasi reprezentanci dostaną się nawet do finału? Macie rok na ćwiczenie logicznego myślenia, ponieważ na stronie: https://www.bobr.edu.pl/ znajdziecie archiwum zadań z poprzednich lat.

 

MR

 

PS. Przepraszam tych, którzy o konkursie nie wiedzieli. Ja sama dostałam informację trzy dni wcześniej. Do zobaczenia za rok 

Cool


bottom

Zespół Szkół Łączności