top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

logo_paczka.png

 

SZLACHETNA PACZKA 2018 - FINAŁ

PODZIEL SIĘ RADOŚCIĄ POMAGANIA

Już za chwilę siądziemy do wigilijnych stołów, ciesząc się spotkaniem z rodziną. Będziemy zaciekawieniem zerkać pod choinkę i zastanawiać się co ciekawego przyniósł nam Mikołaj. Myślę, że jest to dobra okazja, aby podsumować tegoroczną akcję Szlachetnej Paczki w naszej szkole.  

 Przypomnę, że zbieraliśmy rzeczy dla pani Ewy i Bartusia. Tuż po ogłoszeniu akcji, dostałam informację o rowerku. Było to jak wybuch wulkanu: w kolejnych dniach, jak lawa zaczęły spływać kolejne dary. Państwo komunikowali się ze mną i rezerwowali konkretne rzeczy. 

Oto co udało nam się zebrać (policzyłam skrupulatnie): 

prezenty 

 •        dla pani Ewy jej ulubione perfumki i kilka kosmetyków, rowerek stacjonarny (prawie funkiel nówka nie śmigana) 
 •      dla Bartusia:   “boombox , Świeżaczek Świąteczny Reniferek 
Środki spożywcze: 
 • 5,30 kg makaronu bezglutenowego (różne rodzaje) 

 • 6 kg mąki bezglutenowej (różne rodzaje)  

 • 2 kg kaszy i płatków 

 • 4,85 kg ksylitolu 

 • 100 torebeczek herbaty malinowej  

 Chemia gospodarcza i kosmetyki: 
 • płyny/żele do mycia ciała dla Bartusia 
 • Sudocrem
 • chusteczki nawilżane i papierowe  
 • środki do sprzątania mieszkania
Inne rzeczy materialne:  
 • ubranka dla Bartusia i pani Ewy: dużo nowych, dużo używanych w bardzo dobrym stanie: bluzki, bluzy, kurtki (zimowa i wiosenna) spodenki, skarpetki 
 • nowa poduszka i kołdra 

 Ciekawi jesteście zapewne, co stało się z uzbieranymi przez chłopców funduszami.

Do szlachetnego „słoiczka” dorzucili się wszyscy: rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji oraz obsługi. Zebraliśmy 1350 zł. Udało nam się kupić oczyszczacz firmy Philips. Kupiłam też ksylitol, a pozostałą resztę (100 zł) przeznaczyłam na kartę podarunkową w jednym ze sklepów.  Dołączyłam ją do karty świątecznej podpisaną przez tylu darczyńców, ilu spotkałam. W “szlachetnym” słoiczku zostały 2 eurocenty, jako zalążek na nową zbiórkę.  

 Nie jestem w stanie wymienić wszystkich osób, które dołączyły się do zbiórki, dlatego

BAAAAAAAAAARDZO DZIEKUJĘ

wszystkim, którzy okazali swoje dobre serce i dołączyli się do akcji. Podziękuję natomiast Mateuszowi, który jako wolontariusz pomógł dostarczyć paczkę oraz naszemu kierowcy “Szlachetnego Paczkowozu”.  

MR

Jak wyglądało przekazanie paczki przeczytajcie Państwo w osobnym artykule. 

Jeśli chcecie sobie przypomnieć jak wypadła zbiórka w zeszłym roku zapraszam do artykułu: 

Finał zbiórki w 2017 roku

 

P1210101.JPG - 273.03 KB
P1210101.JPG - 273.03 KB
P1210101.JPG - 273.03 KB
P1210101.JPG - 273.03 KB
P1210101.JPG - 273.03 KB
P1210101.JPG - 273.03 KB
P1210101.JPG - 273.03 KB
P1210101.JPG - 273.03 KB
P1210101.JPG - 273.03 KB


bottom

Zespół Szkół Łączności