top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

Final_praskich_czwartkow_01.JPGFINAŁ PRASKICH CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH W "ŁĄCZNOŚCI"

22 września na Szkolnym Stadionie LA przy Zespole Szkół Nr 37 odbył się Finał Praskich Czwartków Lekkoatletycznych. Na starcie stanęło 120 młodych lekkoatletów urodzonych w latach 2001-2004, reprezentujących gimnazja i szkoły podstawowe Pragi-Południe.

 

   Najlepsze rezultaty osiągnęli uczniowie kategorii młodszej; 12-letnia Paula Bielawska /SP.168/ skoczyła w dal 4.54 m i rzuciła p.palantową 45 metrów, jej rówieśniczka Paulina Melcarek /SP.143/ przebiegła 600 metrów w czasie 2:02.49, wśród chłopców  - 13-letni Paweł Molski /G.28/ triumfował w biegu na 60m /8.26s./ i biegu na 300m /47.53s./, a jego rówieśnik Gustaw Szydlik /SP.143/ wygrał rzut p.palantową uzyskując równe 50 metrów.

    Specjalną atrakcją mityngu była tradycyjnie  -  Złota Mila-Gardenia Sport /tym razem w wersji koedukacyjnej/, w której wystartowali zaproszeni medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski i… nie tylko. Wśród pań triumfowała Weronika Wyka  /AZS-AWF W-wa/ - 5:11.64, przed Amelią Czerwińską /Warszawianka/ i Aleksandrą Hołdą /też AZS-AWF/. Wśród panów – podobnie jak przed rokiem - Roman Kwiatkowski /OKS Start Otwock/ - 4:21.91, tym razem po zaciętej walce na finiszu z młodym weteranem, wykładowcą w SGH – dr Michałem Bernardellim. Tego ostatniego gorąco dopingowała małżonka Iwona /do niedawna – Lewandowska/, olimpijka z Rio w biegu maratońskim.

   Oprócz Iwony, rozdającej co i raz autografy, zawody obserwowali przedstawiciele władz dzielnicy, z Burmistrzem Jarosławem Karczem na czele. Obecni byli również zasłużeni trenerzy lekkiej atletyki z nestorem Romanem Wszołą /pracującym w „Łączności” przez 40 lat!/. Był również na trybunach i wręczał nagrody zwycięzcom - członek Zarządu firmy Gardenia Sport Marcin Bernat, fundator tychże cennych nagród finansowych w biegu na 1 milę.

   Mityng sumował cykl Praskich Czwartków w 2016 r. Zwycięzcy konkurencji otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki, a triumfatorzy całego cyklu również praktyczne plecaki znanej firmy 4F. Natomiast efektowne dyplomy wyszły spod ręki szefowej Centrum Informacji i Promocji ZS Nr 37 - pani Ewy Jędrzejczak.

   Imprezę, nad którą honorowy patronat objął burmistrz Tomasz Kucharski, sfinansował Urząd Dzielnicy Praga-Południe. Zrealizował klub UKS „IMPULS-Warszawa”, a gospodarzem był Zespół Szkół Nr 37, reprezentowany przez p. dyrektor Alicję Puszkarską. Natomiast sprawne przeprowadzenie imprezy zawdzięczamy uczniom ZS Nr 37, których wspomagali licencjonowani sędziowie, m.in. ekspert LA – Janusz Rozum.

   Mamy nadzieję, że cykl Praskie Czwartki Lekkoatletyczne w „Łączności” będzie kontynuowany również w przyszłym roku.                                                  TaC.

 

Final_praskich_czwartkow_01_resize-height_wm-br.jpg
Final_praskich_czwartkow_02_resize-height_wm-br.jpg
Final_praskich_czwartkow_03_resize-height_wm-br.jpg
Final_praskich_czwartkow_04_resize-height_wm-br.jpg
Final_praskich_czwartkow_05_resize-height_wm-br.jpg
Final_praskich_czwartkow_06_resize-height_wm-br.jpg
Final_praskich_czwartkow_07_resize-height_wm-br.jpg
Final_praskich_czwartkow_08_resize-height_wm-br.jpg
Final_praskich_czwartkow_09_resize-height_wm-br.jpg
Final_praskich_czwartkow_10_resize-height_wm-br.jpg
Final_praskich_czwartkow_11_resize-height_wm-br.jpg
Final_praskich_czwartkow_12_resize-height_wm-br.jpg
Final_praskich_czwartkow_13_resize-height_wm-br.jpg
Final_praskich_czwartkow_14_resize-height_wm-br.jpg


bottom

Zespół Szkół Łączności