top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

berlin02.jpgNASZ CZŁOWIEK W BERLINIE

W dniach 8 - 15 listopada 2015 w Berlinie po raz kolejny obradował Młodzieżowy Parlament Europejski. W tym roku jedynym reprezentantem naszej szkoły był Krzysztof Kurowicki z kl. 2Tc.

Jako jedna z największych platform debaty i edukacji politycznej MEP umożliwia młodzieży z 26 krajów UE wymianę poglądów oraz zbieranie doświadczeń międzykulturowych. Pracowałem w 10 komitecie "Employment and Social Affairs", zajmującym się problemem starzejących się społeczeństw oraz bezrobotnej młodzieży w krajach UE. Pisaliśmy rezolucję, która docierając do Europejczyków, pomogłaby im zrozumieć specyfikę tych palących problemów oraz zmienić ich podejście do tematu.

W wolnych chwilach zwiedzaliśmy Berlin. To największe niemieckie miasto daje ogromne możliwości odwiedzającym. W związku z ograniczeniami czasowymi udało się nam zobaczyć zaledwie kilka atrakcji turystycznych, m. in. główny ratusz Berlina, Alexanderplatz oraz salę obrad Parlamentu Europejskiego, w której wysłuchaliśmy przemówienia przewodniczącego Rady Europejskiej p. Donalda Tuska, ponieważ odbywały się tam General Aseembly oraz ceremonia zakończenia obrad

Wyjazd bardzo mi się podobał, był świetnie zorganizowany. Poznałem mnóstwo interesujących ludzi, z którymi utrzymuję kontakt. Nowe znajomości to szansa na poznanie różnych kultur i obyczajów innych krajów.

 

Krzysztof Kurowicki

berlin01_resize-height_wm-br.jpg
berlin02_resize-height_wm-br.jpg
berlin03_resize-height_wm-br.jpg
berlin04_resize-height_wm-br.jpg
berlin05_resize-height_wm-br.jpg
berlin06_resize-height_wm-br.jpg
berlin07_resize-height_wm-br.jpg
berlin08_resize-height_wm-br.jpg


bottom

Zespół Szkół Łączności