top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

test_coopera01.jpgI JESIENNY TEST COOPERA…

w Zespole Szkół Nr 37 im. A. Osieckiej przeszedł do historii. 22 listopada, w niedzielne przedpołudnie, 18 śmiałków podzielonych na dwie serie pokonało łącznie 46 kilometrów i 106 metrów.

 

  Byłoby tych kilometrów i metrów nieco więcej, gdyby nie drobny uraz 11-letniej Wiktorii, która musiała opuścić bieżnię już po dwóch okrążeniach.  Biegaczy pewnie też byłoby, może nawet znacznie więcej, gdyby nie fatalna prognoza pogody. Ta tymczasem /znaczy – pogoda/ była… całkiem niezła.

   Wprawdzie impreza była bardziej rekreacyjna, ale sportu przez duże S też nie zabrakło. Zespołowo pewnie triumfowali biegacze z grupy Parkrun Warszawa-Praga, startujący niemal w każdą sobotę na 5 km w Parku Skaryszewskim.  Indywidualnie wyróżnili się natomiast młodzi zawodnicy z klubu KS Polonia – 17-letnia Paulina Czyżowska /3.187 metrów w 12 minut/ i jej rówieśnik - Filip Bogdal /3.300m/. Obydwoje ćwiczą na co dzień u trenera i sędziego LA – Pawła Tarasiuka, triumfatora Maratonu Pokoju z roku 1988, który tutaj pełnił rolę startera. Warto  także odnotować występ potencjalnego olimpijczyka, najmłodszego uczestnika imprezy – 9-letniego Maksia Kucińskiego, który pod bacznym okiem swojego taty /ale bez jego pomocy…/ osiągnął 1.980 metrów.  Innego wyczynu dokonał „nieco” starszy – Jerzy Nastański, absolwent tutejszego Technikum Łączności, w połowie lat 70-tych członek kadry narodowej juniorów w chodzie sportowym… W ciągu 12 minut Jerzy /podobno jako nauczyciel i trener – idol młodzieży/ zaprezentował nienaganną technikę… oczywiście chodu, poruszając się przy tym z kosmiczną wręcz prędkością – 10,5 km/godz.

   Impreza została rozegrana na 250-metrowej tartanowej bieżni Szkolnego Stadionu Lekkoatletycznego.  Zorganizowali ją – ekspert LA Janusz Rozum i niżej podpisany. Oryginalnymi dyplomami /dla każdego uczestnika/ zajęła się tradycyjnie p. Ewa Jędrzejczak z Centrum Informacji i Promocji ZS Nr 37.  A „resztę”, czyli - sędziowanie, prowadzenie sekretariatu i nagłośnienie /słynna – sekcja pirotechniczna!/ wzięli na siebie uczniowie „Łączności”, którym w tym miejscu serdecznie dziękuję.

   Dziękuję również Urzędowi Dzielnicy Praga Południe za wsparcie imprezy licznymi gadżetami o charakterze rekreacyjno-sportowym. A wręczali je – Przewodniczący komisji sportu w Radzie Warszawy, też biegacz /aktualnie kontuzjowany/ - Paweł Lech w towarzystwie chwilowo niebiegającego radnego naszej dzielnicy – Karola Kowalczyka.

   Tymczasem biegacze obiecali wpaść na kolejny, I Wiosenny Test Coopera z całymi rodzinami i licznym gronem przyjaciół i znajomych. Ja zapraszam, już teraz, na kwiecień 2016 roku.

                                                                                                               TaC.

   

 

test_coopera01_resize-height_wm-br.jpg
test_coopera02_resize-height_wm-br.jpg
test_coopera03_resize-height_wm-br.jpg
test_coopera04_resize-height_wm-br.jpg
test_coopera05_resize-height_wm-br.jpg
test_coopera06_resize-height_wm-br.jpg
test_coopera08_resize-height_wm-br.jpg
test_coopera10_resize-height_wm-br.jpg
test_coopera11_resize-height_wm-br.jpg


bottom

Zespół Szkół Łączności