top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

INVESTIGA01m.jpgNAUKOWY KONGRES MŁODZIEŻY "INVESTIGA"

Piękny Madryt gościł w dniach 18 - 24 października 2015 roku przedstawicieli 10 krajów na Naukowym Kongresie Młodzieży "Investiga". Naszą szkołę reprezentowali:

Julia Błaszczyk /kl.3Tb/, Natalia Ojer /kl. 2Te/, Remigiusz Koppel /kl. 2Td/ i Piotr Powroziewicz /kl.2Tc/, opiekunem był p. Janusz Domalski. Każda z osób została przydzielona do innej grupy tematycznej, zajmowała się inną dziedziną naukową: Julia - zdrowiem, Natalia - biotechnologiami, Remigiusz - kosmosem, a Piotr - nanonauką i nanotechnologiami. Omawiali problemy, kierunki rozwoju, zastosowanie w przyszłości, a swoje wnioski zebrali w prezentacji multimedialnej, którą zaprezentowali na forum. Kongres to znakomita okazja do nauki, wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim do spotkania rówieśników z innych krajów, nawiązania kontaktów i przyjaźni oraz poćwiczenia w praktyce języka angielskiego.

W czasie pobytu Polska delegacja została przyjęta w ambasadzie w Madrycie przez Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego RP w Królestwie Hiszpanii, co dodatkowo podniosło prestiż wyjazdu. Aura sprzyjała, więc wolny czas spędzali oglądając największe i najbardziej znane atrakcje turystyczne Madrytu i Toledo. Duże wrażenie zrobiły ekspozycje na Uniwersytecie Pontificia Comillas oraz w Narodowym Muzeum Archeologicznym. Natomiast bogatą kolekcję dzieł najsłynniejszych mistrzów pędzla /ponad 700 malowideł/ od XIII do XIX w. podziwiali w Muzeum Thyssen-Bornemisza.

To już kolejny Kongres, w którym uczniowie naszej szkoły wzięli udział, mamy nadzieję, że zostaniemy zaproszeni także w przyszłym roku.

INVESTIGA01m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA02m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA03m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA04m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA05m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA06m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA07m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA08m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA09m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA10m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA11m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA12m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA13m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA14m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA15m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA16m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA17m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA18m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA19m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA20m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA21m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA22m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA23m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA24m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA25m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA26m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA27m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA28m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA29m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA30m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA31m_resize-height_wm-br.jpg
INVESTIGA32m_resize-height_wm-br.jpg


bottom

Zespół Szkół Łączności