top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

SROMOWCE_01.jpgZIELONA SZKOŁA 2015...

...z elementami turystyki górskiej - podobnie, jak w 2013 roku - odbyła się w Sromowcach Wyżnych, tym razem w dniach 18-23 października. Na starcie stanęło 22 uczestników z klas – 3d, 2e i 1z, tyle samo – ukończyło imprezę.


Wprawdzie aura nie do końca sprzyjała, ale udało się nam – zdobyć Szczawnicę rowerowo, malowniczą trasą wzdłuż Dunajca, zwiedzić interesującą ekspozycję w Muzeum Pienińskim w Krościenku, zrobić sesję zdjęciową z Zamkiem w Niedzicy w tle, zajrzeć do Zapory od środka, raz jeszcze znaleźć się w Szczawnicy, co by posmakować wód leczniczych w pijalni przy placu Dietla, pomknąć do Zakopanego, po czym - zawrócić z Doliny Kościeliskiej ze względu na uporczywy deszcz, popluskać się w Termie Bania w Białce Tatrzańskiej, rozegrać 2 mecze piłkarskie "na szczycie" na boisku tutejszej szkoły, w końcu – zdobyć pieszo w rekordowym czasie Trzy Korony /982 m/ od strony Przełęczy Szopka /Chwała Bogu/... Była też specjalna atrakcja dla spóźnialskich – urocza Kalwaria Sromowska na zboczu Sołtysiej Skały z widokiem na zamglone Tatry...

PS-1. Dla wtajemniczonych – gwiazdą imprezy był oczywiście Parnassius apollo...

PS-2. Specjalne podziękowania dla Pani Anny Trusewicz, która w ostatniej chwili uratowała Zieloną Szkołę...

PS-3. To była jubileuszowa 10. Jesienna Zielona Szkoła, w którą jestem zamieszany. Kolejna, kto wie, być może już za rok...

 

TaC.

SROMOWCE_01_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_02_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_03_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_04_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_05_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_06_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_07_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_08_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_09_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_10_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_11_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_12_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_13_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_14_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_15_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_16_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_17_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_18_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_19_resize-height_wm-br.jpg
SROMOWCE_20_resize-height_wm-br.jpg


bottom

Zespół Szkół Łączności