top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

kraina_chichow.jpgUDANY START DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

W dniu 19 października 2015 w czytelni naszej biblioteki odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem rozmowy stała się "Kraina Chichów" Jonathana Carrolla, o której inny znakomity pisarz Stephen King powiedział: "pożarłem tę powieść co do literki".

Wielu z naszych uczniów uczyniło to samo, bo frekwencja na spotkaniu była "porażająca". Pomysłodawczyni lektury i jednocześnie "głównodowodząca" rozmową pani Elżbieta Rejniak zaproponowała uczestnikom zagadnienia do "przegadania", ale uczniowie nie zawiedli i wykazali się niezwykłą kreatywnością w interpretacji powieści. Pani Ewa Jędrzejczak dzięki lekturze "Krainy Chichów" z pewnością zostanie fanką literatury fantasy, a pani Dorota Ochijewicz w bliżej nieokreślonej przyszłości sprawi sobie gadającego bulteriera /dlaczego bulteriera i dlaczego gadającego? odpowiedź w "Krainie chichów"/.
Debata na temat następnej lektury trwa. Jeśli komuś przyjdzie do głowy ciekawy tytuł, niech przyniesie go pani Ewie do biblioteki.
Szczegółowe informacje o lekturze i kolejnym spotkaniu wkrótce. Czytajcie, przychodźcie, rozmawiajcie! 

DO


bottom

Zespół Szkół Łączności