top
logo

Praca w ZSŁ

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

I-logo_explory.jpgNASZ UCZEŃ WYRÓŻNIONY NA FESTIWALU MŁODYCH NAUKOWCÓW E(X)PLORY 2021

29 stycznia 2021 r. zostały ogłoszone wyniki pierwszego (szkolnego) etapu konkursu E(X)PLORY 2021. Dawid Tarabasz zdobył tytuł Młodego Naukowca E(X)PLORY, dzięki czemu przeszedł do etapu regionalnego tego konkursu (po tym etapie jest ogólnopolski finał w Gdyni).

 

Organizatorem Festiwalu E(x)plory jest Fundacja Zaawansowanych Technologii. 20 stycznia bieżącego roku, Szkolny Festiwal E(x)plory odbył się w XL Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Warszawie, w którym z powodzeniem uczestniczył Dawid Tarabasz uczeń klasy 3f, z Technikum Łączności.

Dawid jest współautorem projektu naukowego (razem z Adamem Ciesielskim i Kacprem Radzikowskim - uczniami Technikum Nr 1), pt.: „Modułowe stanowisko do wykonywania doświadczeń fizycznych, wspomagane komputerowo. Instrukcje do przeprowadzania ćwiczeń”.

Opiekę naukową nad projektem sprawują mgr Anna Piotrowska - nauczyciel fizyki w Technikum Łączności oraz mgr inż. Andrzej Wrona, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Nr 1. W ocenie jury zgłoszone prace wyróżniają się różnorodnością tematów oraz oryginalnością rozwiązań technicznych. Informacje o konkursie naukowym E(X)PLORY 2021, są pod linkiem:

https://www.explory.pl/

Wyniki Szkolnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory 2021, zostały ogłoszone pod  linkiem (praca znajduje się w wykazie pod numerem 54 - numer pracy nie oznacza zajętego miejsca, gdyż kolejność zapisu jest według szkół):

https://www.explory.pl/files/aktualnosci/2021/Wyniki_lista%20(sortowana%20szko%C5%82ami).pdf

Etap Regionalny zostanie przeprowadzony w formule online w ramach czterech Festiwali E(x)plory, które odbędą się na wiosnę bieżącego roku. Podczas tego etapu Młodzi Naukowcy zaprezentują wyniki swoich badań na Festiwalach Naukowych E(x)plory odbywających się w kilku miastach Polski (Warszawa, Łódź, Kielce).

Spośród prezentowanych prac jury wyłoni najlepsze, które przejdą do Ogólnopolskiego Finału, wezmą udział w prestiżowym wydarzeniu pod nazwą Gdynia E(x)plory Week.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Zapoznaj się z OPISEM PROJEKTU

 

DYPLOM_ Tarabasz_m.jpg

 

DYPLOM_ Piotrowska_m.jpeg

 


bottom

Zespół Szkół Łączności